سوسا وب تولز - ابزار رایگان وبلاگ
................................................................. حسابدار


حسابدار


سال 1395((سال اقتصاد مقاومتی ،اقدام و عمل ))

اطلاعیه شماره3ستاد هدفمندی یارانه ها منتشر شد

اطلاعیه شماره3ستاد هدفمندی یارانه ها منتشر شد

میزان سهمیه و قیمت‌های جدید نفت گاز غیر خودرو، نفت کوره، گاز مایع و نفت سفید اعلام شد

ستاد هدفمندکردن یارانه ها در اطلاعیه شماره 3 خود میزان سهمیه و قیمت‌های جدید نفت گاز غیر خودرو، نفت کوره، گاز مایع و نفت سفید را اعلام کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، متن اطلاعیه شماره3 ستاد هدفمندکردن یارانه ها به شرح زیر است:
بسم الله الرحمن الرحیم
میزان سهمیه و قیمت‌های جدید نفت گاز غیر خودرو، نفت کوره، گاز مایع و نفت سفید که براساس قانون هدفمند کردن یارانه‌ها تعیین شده به شرح ذیل اعلام می‌شود.
-نفت گاز بخش کشاورزی با قیمت نفت گاز سهمیه ای معادل هر لیتر 1500 ریال
-نفت گاز بخش صنعت با قیمت نفت گاز سهمیه ای معادل هر لیتر 1500 ریال
-نفت کوره هر لیتر 2000ریال
-گاز مایع هر لیتر 1000ریال معادل هر کیلو 1800ریال ( ‌توزیع با کالابرگ ) بدون هزینه توزیع
-نفت سفید هر لیتر 1000ریال ( ‌توزیع با کالابرگ )
-قیمت بنزین سوپر سهمیه ای معادل هر لیتر5000ریال و بنزین سوپر غیرسهمیه ای معادل هر لیتر 8000ریال تعیین شده است.

   + مهدی زاده - ۸:۳۱ ‎ب.ظ ; یکشنبه ٢۸ آذر ۱۳۸٩

اطلاعیه شماره2ستاد هدفمندی یارانه ها

اطلاعیه شماره2ستاد هدفمندی یارانه ها؛

میزان سهمیه و قیمت های جدید بنزین و گازوئیل و گاز خودرو(CNG) اعلام شد

بر اساس اطلاعیه سازمان هدفمندی یارانه ها، بنزین معمولی سهمیه ای، به قیمت هر لیتر 4000ریال و بنزین معمولی غیرسهمیه ای به قیمت هر لیتر 7000 ریال و گازخودرو(CNG) هر متر مکعب به قیمت 3000ریال تعیین می شود

بر اساس اطلاعیه شماره (2) ستاد هدفمندی یارانه ها ، میزان سهمیه و قیمت های جدید بنزین و گازوئیل و گاز خودرو(CNG) اعلام شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، متن اطلاعیه شماره 2 ستاد هدفمندکردن یاارنه ها به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم
اطلاعیه شماره دو ستاد هدفمند کردن یارانه ها

میزان سهمیه و قیمت های جدید بنزین و گازوئیل و گاز خودرو(CNG) در حوزه حمل و نقل که بر اساس قانون هدفمندکردن یارانه ها تعیین شده برای وسایط نقلیه بنزین سوز، گازسوز و گازوئیل به شرح ذیل اعلام می شود:
1- سهمیه بنزین خودروها اعم از شخصی و عمومی و موتورسیکلت بدون تغییر و معادل سهمیه آبان 1389 تعیین می شود.
2- بنزین معمولی سهمیه ای، به قیمت هر لیتر 4000ریال و بنزین معمولی غیرسهمیه ای به قیمت هر لیتر 7000 ریال و گازخودرو(CNG) هر متر مکعب به قیمت 3000ریال تعیین می شود.
3- بنزین سهمیه ای ماه های گذشته خودروهای شخصی که در کارت سوخت افراد باقیمانده است بصورت ذخیره برای آنان حفظ و با قیمت هر لیتر بنزین معمولی 1000ریال و بنزین سوپر 1500 ریال قابل استفاده است.
4- سوخت کلیه خودروهای گازوئیل سوز با توجه به نوع و کاربری سهمیه بندی شده و گازو ئیل سهمیه ای خودروهای گازوئیل سوز به قیمت هر لیتر 1500ریال و گازوئیل غیرسهمیه ای به قیمت هر لیتر 3500 ریال تعیین و از طریق کارت هوشمند سوخت قابل استفاده خواهد بود.
5- به منظور حمایت از بخش کشاورزی، ضمن تعیین سهمیه سوخت مراکز و ماشین آلات این بخش قیمت هر لیتر گازوئیل سهمیه ای 1500 ریال و قیمت غیرسهمیه ای 3500ریال تعیین می گردد.
6- جهت رفاه و نیز امکان مدیریت فعال بخش حمل و نقل که از گازوئیل استفاده می کنند سهمیه این بخش بصورت دوماهه با قیمت 1500 ریال تعیین و از طریق کارت هوشمند سوخت خودرو قابل استفاده است.

سهمیه و قیمت های اعلامی از ساعت 24 روز شنبه 27/9/1389 قابل اجرا می شود.

ضمنا علاوه بر سهمیه عادی مندرج در بند 1، سهمیه علی الحساب و حمایتی خودروهای عمومی و شخصی بنزین سوز به قیمت هر لیتر 1000 ریال تعیین می شود که از دی ماه1389 از طریق کارت سوخت خودرو قابل استفاده خواهد بود.

همچنین وسایط نقلیه دیزلی(گازوئیل سوز) نیز از سهمیه حمایتی علی الحساب حداکثر میزان مصرف ده روز برای یک مرحله با قیمت 165 ریال بهره مند می گردند.
در پایان اعلام می دارد دولت خدمتگذار ضمن تاکید بر اجرای کامل قانون انتظار دارد رانندگان و صاحبان وسایل نقلیه و فعالان حوزه حمل و نقل با تشریک مساعی منافع ملی و رعایت حقوق مصرف کنندگان همچون گذشته ملت بزرگ و خادمین خود در دولت را یاری نمایند.

   + مهدی زاده - ۸:٢٧ ‎ب.ظ ; یکشنبه ٢۸ آذر ۱۳۸٩

طلاعیه شماره 1ستاد هدفمندی یارانه ها منتشر شد

طلاعیه شماره 1ستاد هدفمندی یارانه ها منتشر شد؛

حامل های انرژی های مشمول اصلاح قیمت؛ بنزین،‌گازوئیل،‌ گاز ،‌نفت وبرق

حامل های انرژی های مشمول اصلاح قیمت عبارتند از: بنزین موتور؛ نفت گاز(‌گازوئیل)؛‌ نفت کوره؛‌ گاز مایع؛‌ گاز خودرو؛‌ نفت سفید؛‌ گازطبیعی و برق

اطلاعیه شماره یک ستاد هدفمند کردن یارانه ها منتشر شد
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت ،متن این اطلاعیه به شرح زیر است:

ستاد
هدفمند کردن یارانه ها
اطلاعیه شماره یک

بسم الله الرحمن الرحیم
اللهم عجل لولیک الفرج و العافیة و النصر واجعلنا من خیر انصاره و اعوانه و المستشهدین بین یدیه

ملت شریف تمدن ساز ایران به اطلاع می رساند که پس از دریافت فرم اطلاعات اقتصادی خانوار و دریافت شماره حساب سرپرستان خانوار و واریز مبالغ یارانه در سال جاری، مرحله نهایی اجرای قانون هدفمندکردن یارانه ها مبنی بر اصلاح قیمت های حامل های انرژی آرد و نان و آب شرب روستا و شهر و پرداخت یارانه های نقدی خانوارها از ساعت 24 شنبه 27/9/1389 در سراسر کشور آغاز می شود. حامل های انرژی های مشمول اصلاح قیمت عبارتند از:

1- بنزین موتور
2- نفت گاز(‌گازوئیل)
3- نفت کوره
4- گاز مایع
5- گاز خودرو
6- نفت سفید
7- گازطبیعی
8- برق

جدول قیمت کلیه حامل های انرژی فوق الذکر متعاقبا در اطلاعیه شماره 2 ستاد هدفمندکردن یارانه ها به استحضار ملت شریف ایران خواهد رسید.
تمامی خانوارهایی که مبالغ یارانه به حساب آنها واریز شده می توانند با شروع کار اداری بانکها در روز یکشنبه در سراسر کشور به تدریج جهت دریافت یارانه 2ماهه واریز شده اقدام نمایند.
در پایان به استحضار می رساند که دولت با برنامه ریزی دقیق و کارشناسی شده و بکارگیری تمامی ظرفیت خویش از آمادگی کامل برای اجرای قانون برخوردار است.
خواهشمند است بدون توجه به شایعات و گمانه زنی های بی اساس اخبار اجرای قانون را از طریق مراجع رسمی اطلاع رسانی دولت و اطلاعیه های ستاد هدفمند کردن یارانه ها پیگیری نمایند.
ستاد هدفمند کردن یارانه ها با پایش دقیق و مستمر کلیه ابعاد اجرای قانون این اطمینان را به مردم انقلابی ایران می دهد که نهایت مراقبت را اعمال نموده و در اجرای طرح همراه مردم حرکت می کند و ان شاءالله با همبستگی آحاد مردم و دولت مسیر تعالی در دوره پیشرفت و عدالت را طی خواهد نمود

   + مهدی زاده - ۸:٢۳ ‎ب.ظ ; یکشنبه ٢۸ آذر ۱۳۸٩

اظهارنظر کارشناسی درباره:«طرح عقد قرارداد مستقیم با نیروهای خدماتی توسط دستگاهها

اظهارنظر کارشناسی درباره:«طرح عقد قرارداد مستقیم با نیروهای خدماتی توسط دستگاههای اجرائی و حذف شرکتهای پیمانکار»


مقدمه
به موجب بند «ب» ‌ماده (136) و بندهای «الف» و «ح» ماده (145) قانون برنامه چهارم توسعه، دولت مکلف شد امور تصدی‌ها (ازجمله امور خدماتی) خود را از طریق عقد قرارداد با بخش‌های غیردولتی (خصوصی و تعاونی) انجام دهد، البته پیش از آن به‌موجب مصوبه مورخ 19/8/1381 هیئت وزیران، شرکت‌های پیمانکار خدماتی متصدی انجام امور خدماتی دستگاه‌های اجرایی شده بودند، اما به‌دلیل وقوع برخی انحرافات در مسیر فعالیت این شرکت‌ها و ازجمله اقدام برخی دستگاه‌های اجرایی در جهت تأمین کمبود نیروی کارشناسی خود از این طریق دولت در سال 1384 هرگونه به‌کارگیری نیروی انسانی برای انجام وظایف و فعالیت‌های کارشناسی، کمک کارشناسی و تخصصی از طریق این‌گونه شرکت‌ها را به‌طور تمام‌وقت یا پاره‌وقت ممنوع کرد.[1]
همچنین براساس بند «3» این مصوبه، سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی موظف شد با همکاری دستگاه‌های ذیربط نسبت به ساماندهی و تنظیم نمونه قراردادهای پیمانکاری انجام کار دستگاه‌های دولتی، (براساس نوع فعالیت، حجم کار، قیمت هر واحد کار و قیمت کل کار شامل هزینه‌های پرسنلی، مواد مصرفی و تجهیزات، سهم و هزینه مدیریت) از طریق برگزاری مناقصه اقدام نماید. شرکت‌های تعاونی و شرکت‌هایی که بیش از پنجاه درصد (50%) سهام آن متعلق به کارگران است، در اولویت قرار گرفتند. بندهای مختلف این مصوبه شرکت‌های پیمانکاری یاد شده را موظف به رعایت قوانین کار و تأمین اجتماعی و پرداخت کامل حقوق و مزایای قانونی کارکنان کرده و وزارت کار و امور اجتماعی، بالاترین مقام مسئول دستگاه‌ها و ذیحسابان مسئول حسن اجرای آن هستند.

  ادامه مطلب  
   + مهدی زاده - ۱۱:٠٢ ‎ب.ظ ; جمعه ۱٩ آذر ۱۳۸٩

اسلام وعلیک یا اباعبدالله الحسین

فرا رسیدن ایام سوگواری سالار شهیدان ،حضرت اباعبدالله الحسین (ع)بر عموم شیعیان جهان تسلیت باد

چندفایل  صوتی با پسنود WMA جهت استفاده دوستان

قیامت را قیامت می کنی تو، برامامان هم امامت می کنی تو -:- محمود کریمی

ماه غم آمد، بزن بر سر و بر سینه مه ماتم آمد

غم عشقت بیابون پرورم کرد ... هوای وصل بی بال و پرم کرد، به ما گٿتی صبوری کن صبوری... (امام زمان (عج) ) -:- محمد رضا طاهری


ای ساربان آهسته ران، کارام جان گم کرده ام ... آخر شده ماه حسین، من میزبان گم کرده ام (امام زمان (عج) ) -:- حمید علیمی

 

  ادامه مطلب  
   + مهدی زاده - ۱:٢٥ ‎ق.ظ ; سه‌شنبه ۱٦ آذر ۱۳۸٩

پیام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به مناسبت روز دانشجو

بسم الله الرحمن الرحیم
16 آذر، مال دانشجوی ضد امریکا و ضد سلطه است.  مقام معظم رهبری (مد ظله العالی)
 
فرا رسیدن سالروز 16 آذر روز دانشجو بر همه دانشجویان انقلابی و مسلمان ایران اسلامی فرخنده و مبارک باد.
نامگذاری ایام و بزرگداشت اشخاص  و جمعیت‌ ها به تناسب خدمات و ارزش و اهمیت آنها در تقویم کشورها ثبت و نام چهره‌های خدمتگزار در تاریخ ملت ها ماندگار می گردد.
دانش و پژوهش در کنار فضائلی همچون تقوی و جهاد اساس و مبنای بالایی و والایی دانشمندان و دانشجویان و اندیشمندان و پژوهشگران در فرهنگ و بینش اسلامی است:
هَلْ یَسْتَوِی الَّذِینَ یَعْلَمُونَ وَالَّذِینَ لَا یَعْلَمُونَ (سوره الزمر- آیه 9)
روز دانشجو روز تجلیل و تکریم طالبان فضیلت علم و جویندگان دانش و معرفت است.
علاوه بر جایگاه دانش و پژوهش و مرتبه دانشجو و پژوهشگر در فرهنگ و تمدن اسلامی - ایرانی نقش ممتاز و متمایز دانشجویان در جنبش‌های اسلامی - ملی ایران قابل توجه است.
دانشجویان مسلمان به عنوان سرآمدان جریان روشنفکری در طول تاریخ تحولات سیاسی - اجتماعی ایران با آراستگی به دو امتیاز دانش و ارزش همواره پیشتاز و جریان ساز بوده اند.
حضور فعال دانشجویان در انقلاب اسلامی، و پیشتازی آنها در مبارزات ضد استکباری بویژه علیه امریکای جهانخوار و صهیونیسم جنایتکار روز 16 آذر را در تاریخ مبارزات ملت ایران شاخص و نقش ممتاز دانشجویان را علیه سلطه و استکبار برجسته نموده است. همچنین پیشگامی دانشجویان در دفاع مقدس و عرصه سازندگی کشور بر افتخارات ملی این سرزمین افزوده است.
اینک در آستانه طراحی و تدوین الگوی اسلامی - ایرانی تعالی و پیشرفت کشور بیش از پیش ضرورت مشارکت و فعالیت مضاعف دانشجویان مسلمان در این جنبش فکری فراگیر احساس می شود و امید است چونان همیشه شاهد درخشش نقش‌آفرینی دانشجویان عزیز در کنار سایر نخبگان علمی کشور و تدوین الگویی شایسته ملت سرافراز ایران اسلامی و نمونه ای برای سایر کشورهای پیشرو و تعالی¬خواه باشیم.
وَکَذَلِکَ جَعَلْنَاکُمْ أُمَّةً وَسَطًا لِّتَکُونُواْ شُهَدَاء عَلَى النَّاسِ (سوره البقره- آیه 143)
در 16 آذر امسال که مقارن با شروع ماه محرم، ماه پیروزی خون بر شمشیر گردیده و ترورهای وحشیانه و خصمانه استکبار علیه دانشمندان و چهره‌های خدمتگزار علمی کشور چهره شیطانی آمریکا و انگلیس جنایتکار و صهیونیسم جهانخوار را به عنوان یزیدان زمانه بر همه دانشجویان، دانشگاهیان ما آشکارتر نموده است، بار دیگر با آرمان‌های مقدس شهیدان تجدید عهد نموده و همراه با دانشجویان استکبارستیز و همه دانشگاهیان فرهیختة ایران اسلامی هم قسم می‌شویم که راه شهیدان را ادامه داده و خشم انقلابی خود را علیه آمریکا، انگلیس و رژیم غاصب صهیونیستی با جهاد علمی و همت و کار مضاعف به منصة ظهور رسانیم.
سلامتی و سربلندی و موفقیت روزافزون شما دانشجویان را در همه امور به ویژه عرصه فاخر دانشجویی و فضیلت‌طلبی و خدمت عالمانه و مخلصانه به مردم و میهن عزیز از خداوند بزرگ مسألت می‌نمایم.
 
با آرزوی توفیقات الهی

کامران دانشجو
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری
 

   + مهدی زاده - ۱٢:۱٤ ‎ق.ظ ; سه‌شنبه ۱٦ آذر ۱۳۸٩

بخشنامه بودجه سال 90ابلاغ شد

 

بخشنامه بودجه سال 90ابلاغ شد

دستگاه‌های اجرایی موظفند افزایش حقوق، مزایا و فوق‌العاده‌های کارمندان را در قالب سقف‌های اعتبار اعلام شده، پیش‌بینی نمایند و سقف اعتبار مربوط به اضافه کار کارمندان را در بودجه سال 1390 با ملاحظه جابه‌جایی کارمندان دولت بین دستگاه‌های اجرایی و در قالب سقف اعتبارات اعلام شده، حداکثر معادل سقف عملکرد اعتبار اضافه کار سال 1388 منظور کنند.

.

براساس بخشنامه بودجه سال 90، دستگاه‌های اجرایی موظفند متناسب با مأموریت‌های سازمانی خود، بخشی از اعتبارات تحقیقاتی و پژوهش‌های کاربردی خود را برای موضوعات مربوط به «الگوی اسلامی- ایرانی» هزینه کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از شبکه ایران ، معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهوری ضوابط مالی ناظر بر تنظیم بودجه سال آینده را بر مبنای الگوی ایرانی_اسلامی و صرفه‌جویی در هزینه‌های جاری به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ کرد.


  ادامه مطلب  
   + مهدی زاده - ٩:۱٠ ‎ب.ظ ; شنبه ۱۳ آذر ۱۳۸٩

روز مباهله

 

 


 

معنای لغوی و اصطلاحی مباهله 


 مباهله در اصل از «بَهل» به معنی رها کردن و برداشتن قید و بند از چیزی است. اما مباهله به معنای لعنت کردن یکدیگر و نفرین کردن است. کیفیت مباهله به این گونه است که افرادی که درباره مسئله مذهبی مهمی گفتگو دارند در یک جا جمع شوند و به درگاه خدا تضرّع کنند و از او بخواهند که دروغ گو را رسوا سازد و مجازات کند.   ادامه مطلب  
   + مهدی زاده - ٦:٠٩ ‎ق.ظ ; چهارشنبه ۱٠ آذر ۱۳۸٩

پرداخت اضافه کار به کارمندان دولت مشروط به انجام کار اضافه شده است

معاون حقوقی معاونت توسعه سرمایه انسانی رئیس جمهور

پرداخت اضافه کار به کارمندان دولت مشروط به انجام کار اضافه شده است

معاون حقوقی امور مجلس و استان‌های معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور: پرداخت اضافه‌کاری به کارکنان دولت موکول به انجام کار اضافه است؛ هر دستگاهی که برخلاف قانون مدیریت خدمات کشوری اقدام کند، عمل مسئول دستگاه به منزله دخل و تصرف در وجوه عمومی تلقی و تحت تعقیب قرار خواهد گرفت

معاون حقوقی امور مجلس و استان‌های معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور گفت: پرداخت اضافه‌کاری به کارکنان دولت موکول به انجام کار اضافه است هر دستگاهی که برخلاف قانون مدیریت خدمات کشوری اقدام کند، عمل مسئول دستگاه به منزله دخل و تصرف در وجوه عمومی تلقی و تحت تعقیب قرار خواهد گرفت.

 

  ادامه مطلب  
   + مهدی زاده - ۱:٢۸ ‎ق.ظ ; چهارشنبه ۳ آذر ۱۳۸٩