سوسا وب تولز - ابزار رایگان وبلاگ
................................................................. حسابدار


حسابدار


سال 1395((سال اقتصاد مقاومتی ،اقدام و عمل ))

سیاست‌های اجرایی و نحوه تنظیم بودجه 1389

دستورالعمل کلی و سرفصل‌های نحوه تنظیم بودجه سال 1389 توسط معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور ابلاغ شد.

به گزارش فارس، متن بخشنامه ابراهیم عزیزی معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور برای ابلاغ بخشنامه بودجه سال 1389 خطاب به دستگهاه های اجرایی اصلی، بدین شرح است:

با اتکال به خداوند متعال و در ذیل توجیهات حضرت ولی عصر (عج) تدوین لایحه بودجه سال 1389 کل کشور را در شرایطی آغاز می‌کنیم که لایحه برنامه پنجم پیشرفت و عدالت - که با ملاحظات الگوی توسعه ایرانی، اسلامی تهیه شده است - در حالی طی مراحل قانونی خود می‌باشد و لذا سال 1389 نخستین سال برنامه پنجم تلقی می‌گردد.

از این رو، تهیه لایحه بودجه سال 1389 کل کشور با توجه به دستاوردهای برنامه چهارم توسعه و برای نیل به اهداف قانون اساسی جمهوری اسالمی ایران، سند چشم انداز و سیاست های کلی نظام به ویژه سیاست‌های کلی ابلاغی برنامه پنجم و احکام لایحه پنجم پیشرفت و عدالت انجام می‌پذیرد و ضروری است تمامی دستگاه های اجرایی در پیشنهاد بودجه سال 1389 خود اهداف و سیاست های تاکید شده در اسناد فوق را مد نظر قرار دهند.

  ادامه مطلب  
   + مهدی زاده - ۱۱:٤۱ ‎ب.ظ ; دوشنبه ٢٥ آبان ۱۳۸۸

تصویب خط مشی اجرایی تحقق اهداف اصل 44

شورای عالی اصل 44 تصویب کرد:
خط مشی اجرایی تحقق اهداف اصل 44

خبرگزاری فارس:شورای عالی اصل 44 سیاست‌ها و خط‌مشی‌های اجرایی برای تحقق اهداف سیاست‌های کلی اصل 44 قانون اساسی را تصویب کرد.


به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، شورای‌عالی اجرای سیاست‌های کلی اصل چهل‌وچهارم قانون اساسی در جلسه مورخ 18 مهر 88، به استناد بند (1) ماده (42) قانون اصلاح موادی از قانون برنامه چهارم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و اجرای سیاست‌های کلی اصل چهل‌وچهارم قانون اساسی، سیاست‌ها و خط‌مشی‌های اجرایی برای تحقق اهداف سیاست‌های کلی اصل چهل‌وچهارم (44) قانون اساسی را تصویب کرد.
بر اساس بند الف این مصوبه که از چهار بند تشکیل شده است، بر توانمندسازی بخش خصوصی در فعالیت‌های اقتصادی و رفع موانع در 6 محور توانمندسازی بخش خصوصی به منظور ورود به عرصه فعالیت‌های اقتصادی گروه یک و دو ماده 2 قانون، آموزش بخش خصوصی، بهبود فضای کسب و کار و حذف فرآیندهای غیرضروری در عرصه فعالیت‌های اقتصادی، تغییر ساختار بازارها به منظور تسهیل فرایند رقابت، زمینه‌سازی برای جذب سرمایه‌گذاری‌های خارجی و توسعه و تقویت سازمان‌های مردم نهاد تاکید شده است.
بند ب این مصوبه بر توسعه و ارتقای توانمندی بخش تعاونی تاکید دارد و 4 محور اولویت‌دهی به بخش تعاون و حمایت دولت از تشکیل و توسعه تعاونی‌ها، حمایت دولت از تأمین منابع سرمایه‌ای بخش تعاون و توانمندسازی تعاونی‌ها در راستای افزایش کارآمدی آن‌ها را برای چنین کاری معرفی می‌کند.
بر اساس بند ج این مصوبه محدودکردن امور تصدی‌گری‌های دولت در حوزه فعالیت‌های اقتصادی (متناسب‌سازی اندازه دولت) از طریق دو محور عدم فعالیت دولت در قلمرو فعالیت‌های خارج از صدر اصل چهل‌وچهارم (44) قانون اساسی شامل فعالیت‌ها و بنگاه‌های مشمول گروه یک ماده 2 قانون و کاهش سهم و نقش بخش دولتی در فعالیت‌های صدر اصل چهل‌وچهارم (44) قانون اساسی شامل فعالیت‌ها و بنگاه‌های مشمول گروه دو ماده 2 قانون مورد تاکید قرار گرفته است.
بند د این مصوبه نیز ارتقای کارآمدی و ساماندهی فعالیت‌های اقتصادی دولت را از طریق دو محور اصلی آماده‌سازی بنگاه‌ها و فعالیت‌های اقتصادی مشمول واگذاری و مدیریت کارآمد شرکت‌ها و فعالیت‌های اقتصادی موضوعات گروه سه ماده(2) قانون را مد نظر قرار داده است.
این گزارش حاکی است تمامی دستگاه‌های اجرایی کشور مکلف‌اند هرگونه برنامه‌ریزی و اقدامات اجرایی خود را در چارچوب سیاست‌ها و خط‌مشی‌های اجرایی موضوع این تصویب‌نامه انجام دهند.

   + مهدی زاده - ۱٢:٠٢ ‎ق.ظ ; جمعه ٢٢ آبان ۱۳۸۸

تعرفه بیمه بدنه خودرو بزودی آزاد می‌شود

رییس کل بیمه مرکزی ایران:
تعرفه بیمه بدنه خودرو بزودی آزاد می‌شود

خبرگزاری فارس: رئیس کل بیمه مرکزی ایران خبر داد: آزادسازی تعرفه بیمه بدنه در دستور کار آینده شورای عالی بیمه است، این رشته از رشته‌های سودده بیمه‌هاست و در اولویت آزاد سازی قرار دارد.


به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس‌ "توانا " به نقل از روابط عمومی بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، جواد فرشباف‌ماهریان اظهار کرد: هم اکنون 60 درصد پرتفوی صنعت بیمه مربوط به بیمه‌های خودروست؛ 13 درصد بیمه بدنه و 47 درصد بیمه شخص ثالث است.
رئیس کل بیمه مرکزی به بازار گسترده تعرفه بیمه بدنه شاره کرد و گفت: 12 میلیون خودرو در کشور وجود دارد اما تنها دو میلیون آن‌ دارای پوشش بدنه هستند.

  ادامه مطلب  
   + مهدی زاده - ۱۱:٥٢ ‎ب.ظ ; پنجشنبه ٢۱ آبان ۱۳۸۸

مشروح سخنان رئیس جمهور در صحن علنی مجلس درخصوص هدفمندکردن یارانه ها

مشروح سخنان رئیس جمهور در صحن علنی مجلس؛

اگر هدفمندکردن یارانه‌ها در قالب بودجه سالانه بیاید دولت لایحه را پس می‌گیرد

* با دست بسته نمی‌توانیم بار سنگین هدفمند کردن یارانه‌ها را به دوش بکشیم * دولت نمی تواند در هدفمندی یارانه ها، در قالب بودجه سالانه تصمیم گیری کند * دولت باید اختیارات لازم و کافی برای اجرای هدفمند کردن یارانه ها را داشته باشد

 

رئیس جمهور با بیان اینکه در صورت متصل کردن هدفمند کردن یارانه‌ها به لایحه بودجه، مجبوریم لایحه یارانه‌ها را پس بگیریم، اظهار داشت: گفتند برای هدفمند کردن یارانه‌ها لایحه بده و حالا که لایحه دادیم، میگویند باید به بودجه سالانه متصل شود؛ ما با دست بسته نمی توانیم چنین بار سنگینی را به دوش بکشیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از فارس، محمود احمدی‌نژاد رئیس‌جمهور که صبح امروز سه‌شنبه بدون اطلاع قبلی به صحن علنی مجلس رفته بود، گفت: این لایحه مهمترین لایحه اقتصادی در 30 سال اخیر است و کار بزرگی باید در کشور انجام شود چرا که با اجرای لایحه هدفمند کردن یارانه‌ها، تقریبا همه روابط و مناسبات اقتصادی کشور دگرگون می‌شود.

* برخی‌ها در مجلس طوری صحبت می‌کردند که انگار قرار است یارانه‌ها حذف شود

رئیس‌جمهور با بیان اینکه ما در اجرای لایحه هدفمند کردن یارانه‌ها به دنبال حذف یارانه‌ها نیستیم، اظهار داشت: من مذاکرات نمایندگان را گوش دادم و در جریان کارها هستم اما برخی دوستان از موضعی صحبت می‌کردند که انگار بنا است یارانه‌ها حذف شود. در حالی که هرگز قرار نیست یارانه‌ای حذف شود و قرار است یارانه‌ها به درستی توزیع شود.
احمدی‌نژاد با بیان اینکه امروز بدترین شکل توزیع یارانه‌ها رادر کشور داریم، گفت: یارانه دارو به صنف دارو داده می‌شود و بعدا به مردمی که باید یارانه را دریافت کنند، می‌گوییم در صف بایستید تا حق خود را بگیرید و یا یارانه شیر را به صنف شیر می‌دهیم و به مردمی که نیاز دارند می‌گوییم در صف‌های یک کیلومتری بایستید تا بخشی از یارانه خود را دریافت کنید و یا یارانه نان را به صنف نان،آرد و کارخانجات می‌دهیم و به مردم می‌گوییم در صف‌ها بایستید تا نانی گیرتان بیاید.

  ادامه مطلب  
   + مهدی زاده - ۱۱:٤٩ ‎ب.ظ ; سه‌شنبه ۱٢ آبان ۱۳۸۸

تبریک به مناسبت میلاد باسعادت امام رضا(ع)

 از عرش سلام سرمدی آوردند                                       آیینهی حُسن سرمدی آوردند

با آمدن رضا(ع) از باغ بهشت                                         یک دسته گل محمدی آوردند

ولادت هشتمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت، آقا امام رضا(علیهالسلام) مبارکباد.

   + مهدی زاده - ۱٢:٤۸ ‎ق.ظ ; جمعه ۸ آبان ۱۳۸۸