سوسا وب تولز - ابزار رایگان وبلاگ
................................................................. حسابدار


حسابدار


سال 1395((سال اقتصاد مقاومتی ،اقدام و عمل ))

متن کامل لایحه هدفمندکردن یارانه ها

تاریخ انتشار :19/7/1388    

 

متن کامل لایحه هدفمند کردن یارانه‌ها

 

 

بر اساس متن نهایی لایحه هدفمند کردن یارانه ها که در کمیسیون ویژه طرح تحول اقتصادی مجلس مصوب شده و جزئیات آن از امروز در مجلس بررسی می شود، 50 درصد وجوه حاصل از اجراء این قانون به پنج دهک به صورت نقدی و غیر نقدی اختصاص می یابد.

  ادامه مطلب  
   + مهدی زاده - ۱:٠٠ ‎ق.ظ ; پنجشنبه ٢۳ مهر ۱۳۸۸

رشد شاخص توسعه انسانی ایران و کسب رتبه 88 بین 182 کشور

فارس تازه‌ترین گزارش توسعه انسانی سال 2009 را منتشر کرد:
رشد شاخص توسعه انسانی ایران و کسب رتبه 88 بین 182 کشور

خبرگزاری فارس: بر اساس تازه‌ترین گزارش توسعه انسانی سال 2009 سازمان ملل، شاخص توسعه انسانی ایران با افزایش نیم درصدی به 0.782 افزایش یافت و این کشور در میان 182 کشور جهان در رتبه 88 از این نظر قرار گرفت.


به گزارش خبرنگار اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس، "برنامه توسعه سازمان ملل " جدیدترین گزارش خود از سری گزارش های سالانه توسعه انسانی را منتشر کرده است.

*60 درصد مهاجرت ها به مقصد کشورهای در حال‌ توسعه انجام می شود

در گزارش امسال که بر پایه اطلاعات سال 2007 قرار دارد موضوع مهاجرت و ارتباط آن با توسعه به عنوان موضوعی ویژه مورد بررسی و تحلیل قرار گرفته است.
بر اساس این گزارش در حدود یک میلیارد نفر از جمعیت 6.7 میلیارد نفری جهان به عنوان مهاجر زندگی می کنند. یعنی از هر هفت نفر تقریبا یک نفر در جهان مهاجر است. 740 میلیون نفر از این رقم شامل مهاجران داخلی هستند و 214 میلیون نفر نیز مهاجرانی هستند که در کشورهای دیگری به غیر از کشور خود زندگی می کنند.

  ادامه مطلب  
   + مهدی زاده - ٦:٢٧ ‎ب.ظ ; یکشنبه ۱٢ مهر ۱۳۸۸

دولت نحوه توزیع اعتبارات خارج از شمول بودجه 1388 را تعیین کرد

 

دولت نحوه توزیع اعتبارات خارج از شمول بودجه 1388 را تعیین کرد

دولت نحوه تخصیص و توزیع اعتبارات ملی و استانی و شرکت‌های دولتی خارج از شمول قانون محاسبات عمومی کشور و سایر قوانین و مقررات عمومی دولتی، موضوع بند (4) ماده واحده قانون بودجه 1388 را تعیین کرد

 

بر اساس مصوبه هیئت وزیران و بنا به پیشنهاد معاونت برنامه ریزی ونظارت راهبردی رئیس‌جمهور، رقم دقیق اعتبارات خارج از شمول کلیه دستگاه های ملی و استان‌ها و شرکت‌های دولتی در 3جدول جداگانه تعیین شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، بر اساس این مصوبه، کل اعتبار خارج از شمول مربوط به اعتبارات ملی بابت هر دستگاه اجرایی در اختیار وزیر یا بالاترین مقام دستگاه اجرایی قرار می گیرد تا بین دستگاه های زیرمجموعه توزیع شود. همچنین اعتبارات خارج از شمول مربوط به اعتبارات استانی، بنا به پیشنهاد دستگاه اجرایی استانی و تصویب شورای برنامه ریزی و توسعه استان قابل مصرف خواهد بود.
بر اساس مصوبه دولت، مانده اعتبارات خارج از شمول قانون محاسبات عمومی کشور و سایر مقررات عمومی دولت در مورد بودجه عمومی، بنا به پیشنهاد وزیر یا بالاترین دستگاه اجرایی و با تایید معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور در اختیار دستگاه متقاضی قرار خواهد گرفت.
بر اساس مصوبه هیئت وزیران، اعتبار خارج از شمول شرکت‌های دولتی زیرمجموعه هر وزارتخانه یا سازمان، در اختیار وزیر یا رئیس سازمان متبوع قرار می‌گیرد تا حسب نیاز به شرکت‌های تابعه که بودجه آنها در پیوست شماره 3 بودجه 1388 به تصویب رسیده است، توزیع شود.
همچنین استفاده از اعتبارات خارج از شمول متناسب با میزان تخصیص اعتبار و پیشرفت فعالیت‌ها و عملیات و با رعایت قانون نحوه هزینه کردن اعتباراتی که به موجب قانون از رعایت قانون محاسبات عمومی و سایر مقررات عمومی دولت مستثنی هستند -مصوب 1364- قابل هزینه است.
این مصوبه در تاریخ 8 مهر 1388 توسط معاون اول رئیس جمهور ابلاغ شده است.

   + مهدی زاده - ٦:۱٦ ‎ب.ظ ; یکشنبه ۱٢ مهر ۱۳۸۸