سوسا وب تولز - ابزار رایگان وبلاگ
................................................................. حسابدار


حسابدار


سال 1395((سال اقتصاد مقاومتی ،اقدام و عمل ))

فرستاده آمریکا در گفت‌وگوهای هسته‌ای جلیلی-سولانا کیست؟

خبرگزاری فارس: آمریکا در چرخشی ناگهانی که بسیاری از تحلیلگران از آن به عنوان انصراف واشنگتن از پیش‌شرط تعلیق غنی‌سازی برای مذاکره با ایران یاد می‌کنند، "ویلیام برنز" معاون امور سیاسی وزیر امور خارجه خود را به نشست فردا در ژنو اعزام می‌کند. اما برنز کیست؟

 

  ادامه مطلب  
   + مهدی زاده - ۱:٤۳ ‎ق.ظ ; شنبه ٢٩ تیر ۱۳۸٧

دولت بار مالی لایحه ارتقای سلامت نظام اداری و مقابله با فساد را پذیرفت

به منظور تسریع در روند مبارزه با مفاسد؛

دولت بار مالی لایحه ارتقای سلامت نظام اداری و مقابله با فساد را پذیرفت
دولت در راستای ابلاغ هر چه سریع‌تر لایحه ارتقای سلامت نظام اداری و مقابله با فساد که شورای نگهبان برخی مواد اصلاحی مجلس در آن را مغایر با اصل 75 قانون اساسی شناخته بود، تامین بار مالی ایجاد شده از سوی مجلس در این لایحه را پذیرفت.

  ادامه مطلب  
   + مهدی زاده - ٤:٤٢ ‎ب.ظ ; پنجشنبه ٢٧ تیر ۱۳۸٧

تبریک به مناسبت میلاد باسعادت امیرمومنان حضرت علی(ع)

١٣ رجب سالروز ولاد مولود کعبه حضرت علی (ع) بر مسلمان جهان مبارکباد

   + مهدی زاده - ۱:٠٤ ‎ق.ظ ; چهارشنبه ٢٦ تیر ۱۳۸٧

فقط فروش چک پول های بانک مرکزی

رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران : بانک ها باید از 25 مرداد فقط چک پولهای بانک مرکزی، اسکناس و یا پول الکترونیکی در اختیار مردم قرار دهند و از فروش چک پولهای سایر بانکها خودداری کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت و به نقل از واحد مرکزی خبر، طهماسب مظاهری در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت در جمع خبرنگاران افزود:ممنوعیت فروش چک پول بانک ها از 25 اردیبهشت مطرح و از آن روز به مدت سه ماه به بانک ها مهلت داده شد تا خود را برای اجرای این طرح آماده کنند.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی دولت

  ادامه مطلب  
   + مهدی زاده - ۱٠:۱٥ ‎ق.ظ ; دوشنبه ٢٤ تیر ۱۳۸٧

لایحه چگونگی محاسبه مالیات حساب‌ ذخیره تسعیر دارایی‌ها تقدیم مجلس شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، رئیس جمهور طی نامه‌ای به رئیس مجلس شورای اسلامی، لایحه چگونگی محاسبه مالیات حساب ذخیره و تسعیر دارایی‌ها و بدهی‌های ارزی را که بنا به پیشنهاد وزارت اقتصاد و امور دارایی به تصویب هیئت وزیران رسیده بود، برای طی مراحل قانونی تقدیم مجلس کرد.

  ادامه مطلب  
   + مهدی زاده - ۱۱:٤٤ ‎ب.ظ ; شنبه ٢٢ تیر ۱۳۸٧

5 پیشنهاد اساسی کارشناسان به دولت نهم

گزارش تحلیلی فارس

5 پیشنهاد اساسی کارشناسان به دولت نهم برای اصلاح نظام توزیع

خبرگزاری فارس: در حالی که رئیس جمهوری اصلاح نظام توزیع را یکی از محورهای طرح تحول اقتصادی اعلام کرد، کارشناسان امر ایجاد فروشگاه‌های زنجیره‌ای بزرگ، کاهش تعداد واحدهای خرده فروش، هدفمند کردن یارانه‌ها، نظام پرداخت الکترونیک و واگذاری امور به اصناف را برای اصلاح نظام توزیع پیشنهاد کردند.

  ادامه مطلب  
   + مهدی زاده - ۱۱:۱۳ ‎ب.ظ ; جمعه ٢۱ تیر ۱۳۸٧

متن کامل مقاله دکتر احمدی نژاد در روزنامه یومیوری ژاپن منتشر شد

رییس جمهور با نگارش مقاله ای در روزنامه یومیوری ژاپن تاکید کرد: معنویت ، عدالت و عشق ، ارکان شکل دهنده دوران جدید حیات بشر هستند .
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت،‌رییس جمهور با ارائه مقاله ای به روزنامه یومیوری ژاپن تحت عنوان «معنویت ، عدالت و عشق، ارکان شکل دهنده دوران جدید حیات بشری هستند» تصریح کرد: در حالی که انسان و روابط اجتماعی او فقط و فقط بر پایه عشق ، محبت ، کرامت ، خداپرستی و عدالت قوام می یابد، متاسفانه در این دوران ، این واژه های قدسی به تمسخر گرفته شدند و دروغ، فریب کاری و زیاده طلبی تقدیس شدند.
رییس جمهور همچنین به پرسش روزنامه یومیوری ژاپن پیرامون بسته پیشنهادی ایران به کشورهای 1+5 و مسایل هسته ای پاسخ گفت.

متن کامل مقاله دکتر محمود احمدی نژاد که در روزنامه یومیوری ژاپن به چاپ رسیده است، را در ادامه مطلب بخوانید 

  ادامه مطلب  
   + مهدی زاده - ٩:٢٢ ‎ق.ظ ; پنجشنبه ٢٠ تیر ۱۳۸٧

اقتصاد بین‌الملل به بن‌بست رسیده است

احمدی‌نژاد در اجلاس جی هشت:

اقتصاد بین‌الملل به بن‌بست رسیده است

  ادامه مطلب  
   + مهدی زاده - ٦:٢٧ ‎ق.ظ ; چهارشنبه ۱٩ تیر ۱۳۸٧

ابلاغ آیین‌نامه پرداخت وام بانکی در سال جاری

۱۳۸۷/۴/۱۲
آیین‌نامه اجرایی اعطای تسهیلات بانکی در سال 1387 شماره53658/ت39872هـ
   
   

وزارت امور اقتصادی و دارایی ـ بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران ـ معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور

        هیئت‌وزیران در جلسه مورخ 9/4/1387 بنا به پیشنهاد معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور و به استناد بند (الف) ماده (10) قانون برنامه چهارم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران ـ مصوب 1383ـ ، آیین‌نامه اجرایی اعطای تسهیلات بانکی در سال 1387 را به شرح زیر تصویب نمود:

آیین‌نامه اجرایی اعطای تسهیلات بانکی در سال 1387

        فصل اول ـ کلیات
        ماده1ـ تسهیلات اعتباری موضوع این آیین‌نامه در سال 1387 به شرح جداول پیوست که تأییدشده به مهر پیوست تصویب‌نامه هیئت‌وزیران است، از طریق بانک‌های تجاری و تخصصی که توسط بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران تعیین می‌گردند و در این آیین‌نامه به اختصار بانک‌ها نامیده می‌شوند، اعطا می‌شود.

  ادامه مطلب  
   + مهدی زاده - ٦:٤٦ ‎ق.ظ ; دوشنبه ۱٧ تیر ۱۳۸٧

زیرسئوال بردن عقلانیت تصمیمات دولت هم‌جهت اهداف دشمن است

 

 
مشروح سخنان دکتر الهام در دانشکده خبر؛

زیرسئوال بردن عقلانیت تصمیمات دولت هم‌جهت اهداف دشمن است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از  خبرگزاری فارس، دکتر غلامحسین الهام سخنگوی دولت که پنج‌شنبه شب به دعوت بسیج اساتید دانشکده خبر در مراسم یادبود شهدای سقوط هواپیمای ایرباس ایران توسط ناو آمریکایی سخنرانی می‌کرد، این واقعه را یکی از جنایات سلطه گران دانست و گفت: هدف قرار گرفتن انسان‌های بی‌گناه در یک هواپیمای مسافربری توسط ناو نظامی آمریکا، بر خلاف همه قواعد انسانی و اصول حقوق بشری انجام شد.
وی با گرامیداشت ایام میلاد امام باقر (ع) افزود: ناو وینسنس در یک دستور نظامی، با آگاهی به این هواپیما شلیک و انسان‌های بی‌گناه را قتل عام کرد و بعد هم مدال گرفت تا نشان دهد این اقدام اشتباهی نبوده، بلکه این جنایت با تعمد انجام شده است.

  ادامه مطلب  
   + مهدی زاده - ۱:٤٤ ‎ق.ظ ; شنبه ۱٥ تیر ۱۳۸٧

ورود بخش تعاونی به عرصه پیمانکاری در کشور

هیئت دولت به منظور رفع محدودیت از حضور بخش تعاونی در همه عرصه ها، با اصلاح آیین‌نامه طبقه‌بندی و تشخیص صلاحیت پیمانکاران، ورود بخش تعاونی به عرصه پیمانکاری در کشور را تصویب کرد.

 

  ادامه مطلب  
   + مهدی زاده - ۱:٠۸ ‎ق.ظ ; یکشنبه ٩ تیر ۱۳۸٧

افزایش‌۵/١٧درصدی مستمری بازنشستگان تامین اجتماعی

 

وزیر رفاه و تامین اجتماعی خبرداد:افزایش‌۵/١٧درصدی مستمری بازنشستگان تامین اجتماعی

وزیر رفاه و تامین اجتماعی، درباره یکی موارد لحاظ شده برای اجرای طرح اقتصادی رییس جمهور، یعنی توزیع فرم‌های شناسایی افراد نیازمند به دریافت یارانه‌ها از طریق وزارت رفاه و تامین اجتماعی، گفت: برای هدفمند کردن یارانه‌ها، نیازمند اطلاعات اقتصادی خانواده‌ها هستیم که این فرم‌ها تهیه و ابزار آن در مرکز آمار ایران راه‌اندازی شده است و بر حسب آمادگی بسیار خوبی که در این زمینه وجود دارد، به زودی این فرم‌ها در اختیار تمامی مناطق مختلف کشور قرار می‌گیرد.

  ادامه مطلب  
   + مهدی زاده - ۱:٢٠ ‎ق.ظ ; شنبه ۸ تیر ۱۳۸٧

اتلاف منابع و اسراف از مشکلات اصلی اقتصاد کشور است

ریئیـس جـمـهـور در تـشـریـح طـرح تـحـولات اقـتـصـادی؛
اتلاف منابع و اسراف از مشکلات اصلی اقتصاد کشور است

دکتر محمود احمدی‌نژاد رییس جمهور کشورمان دوشنبه شب در یک برنامه‌ی تلویزیونی که مجری آن مهدی کلهر، مشاور رسانه‌ای رییس جمهور بود، حضور پیدا کرد و به تشریح طرح تحول اقتصادی که دولت نهم آن را طراحی کرده پرداخت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت و به نقل از ایسنا،دکتر محمود احمدی‌نژاد در ابتدای سخنانش با تبریک میلاد حضرت زهرا (س) اظهار داشت:« خدا را سپاسگزارم که این فرصت فراهم شد که در این شب عزیز بتوانم گزارشی به ملت ایران ارایه دهم و در واقع شروع یک مجاهدت عظیم و تحول، مصادف با این شب مبارک شد. شب رحمت و شب خوبی‌ها و از خداوند می‌خواهم که همه‌ ما را در انجام خدمت و تحقق آرمان‌ها یاری کند.»

خدمات عظیمی بعد از انقلاب انجام شده است

رییس جمهور با بیان این‌که، بحثی که می‌خواهیم مطرح کنیم، در مورد تحولات ساختاری در اقتصاد کشور است، گفت:« وقتی به سیمای اقتصاد کشور طی 40 الی 50 سال اخیر و بخصوص سه دهه‌ بعد از انقلاب نگاه می‌کنیم، با دو موضوع متفاوت و متناقض مواجه می‌شویم؛ که یکی تصویر خدمات عظیمی است که بعد از انقلاب انجام شده است.»

  ادامه مطلب  
   + مهدی زاده - ۸:٥۸ ‎ق.ظ ; سه‌شنبه ٤ تیر ۱۳۸٧

عرضه کالاها و ارائه خدمات در ایران مشمول قانون مالیات بر ارزش افزوده شد

 

رئیس جمهور در راستای رفع نارسایى هاى مالیاتى شفاف سازى مبادلات و فعالیت‌هاى اقتصادى و حمایت از تولیدکنندگان و نظارت راهبردی بر عرصه کسب و کار، قانون مالیات بر ارزش افزوده شامل ۵۳ ماده و ۴۷ تبصره که در مجلس تصویب و به تأیید شورای نگهبان رسیده است را برای اجرا  ابلاغ کرد.

بر اساس قانون مالیات بر ارزش افزوده، کالاهای موضوع این قانون که توسط مؤدی خریداری، تحصیل یا تولید می‌شود، در صورتی که برای استفاده شغلی به عنوان دارایی در دفاتر ثبت گردد یا برای مصارف شخصی برداشته شود، عرضه کالا به خود محسوب و مشمول مالیات خواهدشد و اشخاصی که به عرضه کالا و ارائه خدمت و واردات و صادرات آنها مبادرت می‌کنند، به عنوان مؤدی شناخته شده و مشمول مقررات این قانون خواهندبود.

 برای دیدن متن کامل این قانون برروی ادامه مطلب کلیک کنید

  ادامه مطلب  
   + مهدی زاده - ٦:۳۸ ‎ق.ظ ; سه‌شنبه ٤ تیر ۱۳۸٧

تبریک

ولادت ام ابیها حضرت فاطمه زهرا (س)  ، روززن ،روز مادر و ولادت حضرت امام خمینی (ره) مبارکباد    

 

   + مهدی زاده - ٦:۳٧ ‎ق.ظ ; دوشنبه ۳ تیر ۱۳۸٧

رییس‌مجلس: اقتصاد دولتی از عدالت به‌دور است

خبرگزاری میراث فرهنگی_ گردشگری_ رییس مجلس شورای اسلامی در همایش نظارت بر اجرای اصل 44 قانون اساسی، تورمی شدن و رانتی شدن اقتصاد را از مهمترین معایب اقتصاد دولتی دانست.
علی لاریجانی در این همایش که صبح امروز، اول تیرماه سال‌جاری، در سالن همایش‌های صدا و سیما برگزار شد، گفت:« اصل 44 قانون اساسی، مسئله‌ای مهم است که سیاست‌‌های آن توسط مقام‌معظم رهبری ابلاغ شده است و سخنان رئیس‌جمهور نیز تاکیدی بر اجرای آن است. اما اجرای این سیاست‌ها نیازمند فرهنگ‌سازی است تا ذهن نخبگان جامعه به سمت آن هدایت شود.»

  ادامه مطلب  
   + مهدی زاده - ٦:٢٥ ‎ق.ظ ; یکشنبه ٢ تیر ۱۳۸٧

اجرای سیاست‌های اصل ‪ ۴۴یک امر ملی است

رئیس جمهور: اجرای سیاست‌های اصل ‪ ۴۴یک امر ملی است

رییس جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد: اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴قانون اساسی یک امر ملی و نیازمند عزم ملی است و این امر مهم نباید در کش و قوس‌های سیاسی و حرف و حدیث‌های بی‌ربط انداخته شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت و به نقل از ایرنا،، محمود احمدی نژاد با تاکید بر اینکه دولت به اجرای این سیاست‌ها اعتقاد دارد و با همه توان آماده پیشبرد قانون و اجرای این سیاست هاست گفت: کسی نباید در کشور وجود داشته باشد که مخالف اجرای این سیاست‌ها باشد.

  ادامه مطلب  
   + مهدی زاده - ٦:٠٩ ‎ق.ظ ; یکشنبه ٢ تیر ۱۳۸٧