سوسا وب تولز - ابزار رایگان وبلاگ
................................................................. حسابدار


حسابدار


سال 1395((سال اقتصاد مقاومتی ،اقدام و عمل ))

رییس‌جمهور، مجلس را در جریان چگونگی جراحی اقتصادی گذاشت

 

 آغاز تابستان با طرح داغ تحولات اقتصادی

 دنیای اقتصاد- در اولین نشست مشترک دولت و مجلس با حضور محمود احمدی‌نژاد و علی لاریجانی که شب گذشته در نهاد ریاست‌جمهوری برگزار شد، طرح تحولات اقتصادی کشور که اخیرا از سوی رییس‌جمهوری مطرح شده، مورد بررسی قرار گرفت. در این نشست که چهار ساعت طول کشید، طرح‌هایی در مورد حذف یارانه افراد پردرآمد و هدفمند کردن یارانه‌ها، اصلاح ساختار بانک‌ها، گمرک و مالیات از سوی دولت ارائه شد. نمایندگان مجلس نیز نظرات و پیشنهادات خود را در خصوص طرح‌های پیشنهادی مطرح کردند. بر اساس این گزارش در نشست مزبور معاون اجرایی و معاون حقوقی رییس‌جمهور، وزرای نفت، بازرگانی، تعاون، صنایع، رفاه و تامین اجتماعی، کار، سرپرست وزارت اقتصاد و تعدادی از نمایندگان مجلس حضور داشتند.به این ترتیب به نظر می‌رسد با آغاز فصل تابستان، وعده رییس‌جمهور بیش از پیش به عمل نزدیک می‌شود. رییس‌جمهور اولین بار در سرد‌ترین روزهای سال گذشته از عزم دولت برای اجرای یک جراحی بزرگ در اقتصاد کشور خبر داد؛ در آغازین روز فصل بهار از عنوان رسمی «طرح تحول اقتصادی» استفاده کرد و قرار است احمدی‌نژاد، جزئیات این ایده را در اولین روزهای تابستان برای افکار عمومی تشریح کند. گرچه رییس‌جمهور وعده داده است که پس از تشریح طرح تحولات اقتصادی، پذیرای نقطه نظرات کارشناسان شود، برخی بر این اعتقادند که حذف سهمیه سوخت خودروهای لوکس، زمینه‌ساز اجرای این طرح در خصوص هدف‌مند کردن یارانه‌ها است.رییس‌جمهور همچنین قریب به 10 روز پیش در جلسه‌ای با وزرا، استانداران و معاونان و مشاوران دستگاه‌های اجرایی، طرح تحولات اقتصادی دولت را تشریح و تبیین کرده است. احمدی‌نژاد در این جلسه توجیهی در ساختمان مجلس قدیم برگزار شد، جزئیات طرح تحول اقتصادی دولت را برای مدیران اجرایی کشور تشریح کرد. وی جزئیات این طرح را شامل 7 نظام عنوان کرد که نظام بهره‌وری، نظام مالیات، نظام گمرک، نظام بانکی و پولی، نظام توزیع کالا، نظام توزیع اعتبارات بانکی و نظام یارانه‌ها را در برمی‌گیرد.

  ادامه مطلب  
   + مهدی زاده - ۱:٥٦ ‎ق.ظ ; شنبه ۱ تیر ۱۳۸٧

دانشگاه محل فعالیت استادان متخلف نیست

وزیر علوم:
دانشگاه محل فعالیت استادان متخلف نیست
جام جم آنلاین: وزیر علوم صبح امروز در حاشیه‌ جلسه هیات دولت در جمع خبرنگارانی که وی را احاطه کرده بودند و به طور مکرر از او درباره‌ حوادث اخیر دانشگاه زنجان می‌پرسیدند، به ارائه توضیحاتی پرداخت. به گزارش ایسنا، دکتر محمد مهدی زاهدی خطاب به خبرنگاران گفت: شما خود در جریان خبر هستید که عده‌ای با اطلاع قبلی از حادثه‌ای که در شرف وقوع است، به اتاق یکی از معاونان دانشگاه می‌روند و متاسفانه انعکاس آن را به شیوه غیراخلاقی در سطح بین‌المللی مطرح می‌کنند.

 من در این‌جا قاطعانه عرض می‌کنم اگر تخلفی صورت بگیرد یا گرفته باشد، وزارت علوم بسیار محکم با متخلفان برخورد می‌کند، به‌ ویژه کسانی که بخواهند در حیطه اخلاقی خلافی انجام دهند.

وی ادامه داد: ما به محض این‌که این خبر را شنیدیم، موضوع را هم از مراجع داخل دانشگاه و هم بیرون دانشگاه پیگیری کرده و به رییس دانشگاه گفتیم که مساله را پیگیری کند، اکنون نیز پرونده در دادگستری استان زنجان مطرح و در کمیته‌ انتظامی استادان خود دانشگاه زنجان نیز در حال بررسی است. اگر مدارک و مستنداتی ارائه شد که دادگاه توجیه شد و یا کمیته‌ انتظامی اساتید، یقینا برخورد می‌شود.

  ادامه مطلب  
   + مهدی زاده - ۱:٤٦ ‎ق.ظ ; پنجشنبه ۳٠ خرداد ۱۳۸٧

جلوگیری از ورود دوتریلیون و100 میلیاردتومان از افزایش نقدینگی در بازار

 

معاون برنامه ریزی رییس جمهور؛
تغییرات در این معاونت آثار مثبت اقتصادی داشته است

امیرمنصور برقعی معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهوری گفت: تغییرات در این معاونت آثار مثبت اقتصادی قابل توجهی داشته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت و به نقل از ایرنا،امیر منصور برقعیروز دوشنبه در آئین تودیع ومعارفه معاونان دفتر برنامه ریزی و نظارت راهبردی با اشاره به اقدام‌های انجام شده در یک سال و نیم گذشته در این معاونت گفت: بیشترین تغییرات در ابعاد ساختاری و محتوایی در این مدت در معاونت برنامه ریزی ونظارت راهبردی رییس جمهور انجام گرفت، به نحوی که تغییرات در محتوا و چارچوب بودجه سالانه کشور و نیز اداره کشور بدون متمم بودجه، از جمله مواردی بوده است که آثار اقتصادی شایان توجهی در برداشته است.

  ادامه مطلب  
   + مهدی زاده - ٦:٤۸ ‎ق.ظ ; سه‌شنبه ٢۸ خرداد ۱۳۸٧

رئیس جمهور در جدیدترین مطلب وبلاگ خود

یادداشت رییس جمهور

امام خمینی، سیاست مدار یا حقیقت مدار؟

بسمه تعالی

در عصر امام خمینی، لیاقت آن را یافتیم که به چشم خود، دو فرهنگ سیاسی متفاوت را به موازات یکدیگر، تجربه و ‏مقایسه کنیم. در یکسو، "سیاستمداران"  بوده و خواهند بود که تنها بر مدار سیاست و قدرت و چرتکه اندازیهای عادی و ‏مادی، تحلیل می کنند و تصمیم می گیرند. آنان هیچ وقت و هیچ کجا، دست خدا و مدیریت الهی را نمی بینند و هرگز، ‏حتی هاله ای از  نور عنایت خدا را که در عصر خمینی عزیز بر این ملت باریدن گرفت، مشاهده نمی کنند. اصطلاحا  ‏مذهبی اند اما نه اهداف و نه طرز محاسبات سیاسی شان، با اهداف  و با طرز محاسبات مادیون عالم، تفاوتی ندارد. منکر ‏تدبیر الهی و دست غیب خدا در عرصه انقلابند و درست مثل ماتریالیستهای عالم، حضور خدا و حجت خدا را در ‏تحولات عالم و سیر تاریخ بشر انکار می کنند و ای کاش فقط انکار می کردند، به سخره می گیرند و نیشخند می زنند.

  ادامه مطلب  
   + مهدی زاده - ۱۱:٤٢ ‎ب.ظ ; شنبه ٢٥ خرداد ۱۳۸٧

قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن

شماره 14901/691                                                     6/3/1387

جناب آقای دکتر محمود احمدی‌نژاد
ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران

         عطف به نامه شماره 31273/36723 مورخ 1/3/1386 در اجراء اصل یکصد و بیست و سوم (123) قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن که با عنوان لایه یک فوریتی به مجلس شورای اسلامی تقدیم گردیده بود با تصویب در جلسه علنی روز چهارشنبه مورخ 25/2/1387 و تأیید شورای محترم نگهبان به پیوست ابلاغ می‌گردد.

رئیس مجلس شورای اسلامی ـ غلامعلی حدادعادل

شماره 35337                                                         19/3/1387

وزارت مسکن و شهرسازی

         قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن که در جلسه علنی روز چهارشنبه مورخ بیست و پنجم اردیبهشت ماه یکهزار و سیصد و هشتاد و هفت مجلس شورای اسلامی تصویب و در تاریخ 2/3/1387 به تایید شورای نگهبان رسیده و طی نامه شماره 14901/691 مورخ6/3/1387 مجلس شورای‌اسلامی واصل گردیده‌است به پیوست جهت اجراء ابلاغ می‌گردد.

 رئیس جمهور ـ محمود احمدی نژاد

جهت رویت   قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن روی ادامه مطلب کلیک کنید        

  ادامه مطلب  
   + مهدی زاده - ٦:۱۸ ‎ق.ظ ; چهارشنبه ٢٢ خرداد ۱۳۸٧

25 آئین‌نامه قانون مدیریت خدمات کشوری توسط دولت نهایی شد

قائم مقام مرکز پژوهشهای مجلس در گفت‌وگو با فارس خبر داد:

25 آئین‌نامه قانون مدیریت خدمات کشوری توسط دولت نهایی شد

خبرگزاری فارس: قائم مقام مرکز پژوهشهای مجلس با اعلام اینکه 25 آئین نامه قانون مدیریت خدمات کشوری توسط دولت نهایی شد، گفت: به نظر می‌رسد با تدوین 10 آیین‌نامه دیگر فصل دهم این قانون که مربوط به حقوق و دستمزد است، امکان اجرا پیدا کند.

  ادامه مطلب  
   + مهدی زاده - ۸:٥٩ ‎ب.ظ ; دوشنبه ٢٠ خرداد ۱۳۸٧

ایجاد قطب علمی مکاترونیک دردانشگاه تبریز

http://www.msrt.ir/86News/Image%20Library/_t/tabriz_jpg.jpg
عنوان:
اعلام موافقت قطعی وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری با  ایجاد قطب علمی مکاترونیک در دانشگاه تبریز
 
 
متن خبر:
وزارت علوم تحقیقات و فناوری موافقت قطعی خود را با ایجاد  قطب علمی مکاترونیک دانشگاه تبریز اعلام کرد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، رییس قطب علمی مکاترونیک این دانشگاه با اعلام این خبر گفت: با توجه به پتانسیل های علمی و پژوهشی دانشگاه تبریز این دانشگاه مجوز فعالیت  قطب علمی مکاترونیک را دریافت داشته بود که به دلیل ثمربخش بودن فعالیت های انجام شده  وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری موافقت قطعی خود را با  ادامه فعالیت این قطب  اعلام داشت.

  ادامه مطلب  
   + مهدی زاده - ٦:۱٦ ‎ق.ظ ; دوشنبه ٢٠ خرداد ۱۳۸٧

شرایط کار در قانون کار جمهوری اسلامی ایران

مبحث اول‌
حق السعی‌

ماده 34
کلیة دریافتهای قانونی که کارگر به اعتبار قرارداد کار، اعم ازمزد یا حقوق ، کمک عائله‌ مندی‌، هزینه‌های مسکن‌، خواربار، ایاب‌ و ذهاب‌، مزایای غیرنقدی‌، پاداش افزایش تولید، سود سالانه و نظایر آنها دریافت می‌نماید را حق‌السعی می‌نامند.

 

 

 

 

 

  ادامه مطلب  
   + مهدی زاده - ٤:٥٠ ‎ب.ظ ; شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۸٧

السلام علیک یا ایتها الصدیقة الشهیدة

 

سالروز شهادت بانوی دو عالم بی بی حضرت فاطمه ی زهرا،مظلومه ی تاریخ بر تمام رهروان راه آن حضرت تسلیت باد.

   + مهدی زاده - ٢:٤٦ ‎ق.ظ ; شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۸٧

تسلیت

بِسمِ الله الرَحمنِ الرَحیم

اَللهُمَ کُن لِوَلیِکَ الحُجَتِ ابنِ اَلحَسَن صَلَواتُکَ عَلَیهِ وَ عَلی آبائِهِ فی هذِهِ اَلساعَه وَ فی کُلِ الساعَه وَلِیاً وَ حافِظاً وَ قاعِداً وَ ناصِراً وَ دَلیلاً وَ عَینا حَتی تُسکِنَهُ اَرضَکَ طَوعاً وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلاً 

با دلی آرام و قلبی مطمئن و روحی شاد و ضمیری امیدوار به فضل خدا از خدمت خواهران و برادران مرخص، و به سوی جایگاه ابدی سفر می‌کنم. و به دعای خیر شما احتیاج مبرم دارم. و از خدای رحمان و رحیم می‌خواهم که عذرم را در کوتاهی خدمت و قصور و تقصیر بپذیرد.

   + مهدی زاده - ٦:۳٤ ‎ق.ظ ; یکشنبه ۱٢ خرداد ۱۳۸٧

ابطال بخشنامه شماره 31209/876/211 مورخ 30/5/1381 وزارت امور اقتصادی و دارایی

رأی شماره1181 هیأت عمومی دیوان عدالت اداری درخصوص ابطال بخشنامه شماره 31209/876/211 مورخ 30/5/1381 وزارت امور اقتصادی و دارائی شماره هـ/85/804
   
   

        تاریخ: 9/10/1386
        شماره دادنامه: 1181
        کلاسه پرونده: 85/804
        مرجع رسیدگی: هیأت عمومی دیوان عدالت اداری.
        شاکی: سازمان بازرسی کل کشور.
        موضوع شکایت و خواسته: ابطال بخشنامه شماره 31209/876/211 مورخ 30/5/1381 وزارت امور اقتصادی و دارائی.
        مقدمه: قائم مقام سازمان بازرسی کل کشور در شکایت‎نامه تقدیمی به شماره 27421/85/2 مورخ 17/8/1385 اعلام داشته‎اند، در بخشنامه مورد شکایت تصریح شده است « چون در مورد نرخ محاسبه مالیات بردرآمد حقوق کارکنان برخی از سازمانهای دولتی که مشمول قانون نظام هماهنگ پرداخت کارکنان دولت مصوب 13/6/1370 نمی‎باشد، سؤالاتی مطرح شده است، لذا به منظور رفع ابهام و اتخاذ رویه واحد متذکر می‎شود. اظهارنظر قائم مقام معاونت حقوقی و امور مجلس رئیس جمهوری مفاداً مشعر بر این است که حکم صدر ماده 85 اصلاحی قانون مالیاتهای مستقیم به طور کلی ناظر به تعیین نرخ مالیات بردرآمد حقوق کارکنان بخش دولتی بوده و به عبارت دیگر در صدر ماده مزبور کارکنان مشمول قانون نظام هماهنگ پرداخت کارکنان دولت به طور مطلق مورد حکم قرار نگرفته‎اند و جهت شمول تعیین نشده است، لذا کارکنان وزارتخانه‎ها، مؤسسات دولتی یا وابسته به دولت، بانکها و سایر شرکتهای دولتی و نیز سازمانهایی که مشمول قوانین و مقررات عمومی بر آنها مستلزم ذکر نام یا تصریح نام است و یا از محل اعتبارات دولتی حقوق دریافت می‎نمایند و همچنین اعضای هیأت علمی دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالی دولتی، از نظر مالیات بر درآمد حقوق مشمول صدر حکم ماده 85 اصلاحی قانون مالیاتهای مستقیم می‎باشند و درآمد حقوق کارکنان مذکور با رعایت معافیتهای مقرره قانونی مشمول مالیات به نرخ ده درصد خواهد بود.» از آنجائی که مقنن درماده 85 قانون اصلاحی قانون مالیاتهای مستقیم مصوب 1380، دو نرخ مالیاتی تعیین نموده است، یکی نرخ مالیات بردرآمد حقوق کارکنان مشمول قانون نظام هماهنگ و دیگری نرخ مالیات بردرآمد سایر حقوق بگیران دولت که تابع قانون نظام هماهنگ پرداخت نیستند. بنابراین ملاحظه می‎شود، منصوص و منطوق ماده مذکور دلالت براطلاق کارکنانی که به انحاء مختلف برای دولت کار می‎کنند، نداشته و از این رو این بخشنامه مورد شکایت مغایر با قانون است. بنابه مراتب ابطال آن مورد تقاضا است. مدیرکل دفتر حقوقی و امور بین‎الملل سازمان امور مالیاتی کشور در پاسخ به شکایت مذکور طی نامه شماره 10303/212 مورخ 11/2/1386 اعلام داشته‎اند، ریاست کل وقت سازمان امور مالیاتی در اجرای مقررات اصل 127 قانون اساسی و مصوبات هیأت وزیران به منظور رفع اختلافات و ابهامات و اتخاذ رویه واحد طی نامه شماره 3966 مورخ 1/12/1381 مراتب را از حوزه معاون حقوقی و امور مجلس ریاست جمهوری استعلام و پاسخ طی نامه شماره 4179 مورخ 4/2/1381 واصل گردید و در این ارتباط سازمان با صدور بخشـنامه معترض‎عـنه مراتب را ابلاغ نموده است. هیـأت عمومی دیوان عدالت اداری در تاریخ فوق با حضور رؤسا و مستشاران و دادرسان علی‎البدل شعب دیوان تشکیل و پس از بحث و بـررسی و انجام مشاوره با اکثریت آراء بـه شرح آتی مبادرت بـه صدور رأی می‎نماید.

رأی هیأت عمومی

        به صراحت ماده 85 اصلاحی قانون مالیاتهای مستقیم مصوب 1380 « نرخ مالیات بردرآمد حقوق در مورد کارکنان مشمول قانون نظام هماهنگ پرداخت کارکنان دولت مصوب 13/6/1370 پس از کسر معافیتهای مقرر در این قانون به نرخ مقطوع 10% و در مورد سایر حقوق بگیران نیز پس از کسر معافیتهای مقرر در این قانون تا مبلغ چهل ودو میلیون ریال به نرخ 10% و نسبت به مازاد آن به نرخهای مقرر در ماده 131 این قانون خواهد بود.» بنابراین بخشنامه شماره 31209/876 ـ 211 مورخ 30/5/1381 رئیس کل امور مالیاتی که مفهم شمول صدر ماده 85 اصلاحی قانون فوق‎الذکر به مطلق کارکنان حقوق‌بگیر و نفی قسمت اخیر ماده مذکور در باب لزوم اخذ مالیات به نرخ مقرر در ماده 131 قانون مزبور نسبت به مازاد بر چهل ودومیلیون ریال است، خلاف قانون و خارج از حدود اختیارات قانونی مربوط تشخیص داده می‎شود. لذا بخشنامه مزبور به استناد ماده یک و بند یک ماده 19 و ماده 42 قانون دیوان عدالت اداری ابطال می‎گردد. 
هیأت عمومی دیوان عدالت اداری معاون قضائی دیوان عدالت اداری ـ مقدسی‌فرد  

 رأی دیوان عدالت ادرای مندرج در روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران مورخ 19/2/87

   + مهدی زاده - ۱٠:٥٩ ‎ب.ظ ; شنبه ۱۱ خرداد ۱۳۸٧

تعریف قرارداد کار و شرایط اساسی انعقاد آن‌

مبحث اول‌
قرارداد کار
قرارداد کار  طبق ماده ٧ قانون کار جمهوری اسلامی ایران عبارت است از قرارداد کتبی یا شفاهی که به‌موجب آن کارگر در قبال دریافت حق‌السعی‌، کاری را برای مدت‌ موقت یا مدت غیر موقت برای کارفرما انجام می‌دهد.
تبصره 1. حداکثر مدت موقت برای کارهایی که طبیعت آنها جنبة‌ غیر مستمر دارد توسط وزارت کار و امور اجتماعی تهیه و به‌ تصویب هیأت وزیران خواهد رسید.
تبصره 2. در کارهایی که طبیعت آنها جنبة مستمر دارد، در صورتی ‌که مدتی در قرارداد ذکر نشود، قرارداد دائمی تلقی می‌شود.

  ادامه مطلب  
   + مهدی زاده - ۱۱:۱۸ ‎ب.ظ ; جمعه ۱٠ خرداد ۱۳۸٧

تصویب‌نامه درخصوص ضریب‌حقوق بازنشستگان، وظیفه‌بگیران یا مستمری‌بگیران

بر اساس ابلاغیه معاون اول رئیس جمهوری، حداقل حقوق بازنشستگان، وظیفه‌بگیران یا مستمری‌بگیران در سال ۸۷ با ده درصد افزایش به ۱۶۵ هزار تومان می رسد.

بخشنامه معاون اول رئیس جمهوری به شرح زیر است:

تاریخ :٧/٣/١٣٨٧                                                شماره:   35095/ت39916هـ

تصویب‌نامه درخصوص ضریب‌حقوق بازنشستگان، وظیفه‌بگیران یا مستمری‌بگیران

 

وزارت رفاه و تأمین اجتماعی ـ وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ـ وزارت امور اقتصادی و دارایی ـ معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس جمهور ـ معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور

        هیئت وزیران در جلسه مورخ 29/2/1387 بنا به پیشنهاد معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس جمهور و به منظور ایجاد بستر لازم برای اجرای کامل قانون مدیریت خدمات کشوری و به استناد بند (24) ماده واحده قانون بودجه سال 1387 کل کشور تصویب نمود:
        1ـ صندوقهای بازنشستگی موظفند حقوق بازنشستگان، وظیفه‌بگیران یا مستمری‌بگیران موضوع مواد (109) و (110) قانون مدیریت خدمات کشوری خود را با ضریب پانصد (500) ریال برای سال 1386، در طی سال 1387 با احکام این قانون تطبیق دهند.
        تبصره ـ بابت افزایش یک‌باره حقوق مشمولین این بند تا پایان شش‌ماهه اول سال1387، سهام دولتی در بنگاههای اقتصادی مشمول بند (ج) سیاستهای اصل (44) قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، به روش خارج از بورس با قیمت توافقی و با تصویب هیئت عالی واگذاری، در اختیار صندوقهای بازنشستگی ذی‌ربط قرار خواهد گرفت تا نسبت به اعطای این سهام به آنان اقدام نمایند.

  ادامه مطلب  
   + مهدی زاده - ۸:٤٤ ‎ب.ظ ; چهارشنبه ۸ خرداد ۱۳۸٧

طرح ادغام بانک های دولتی، جعلی از آب درآمد


بانک مرکزی و وزارت اقتصاد گزارش کیهان را تأیید کردند طرح ادغام بانک های دولتی، جعلی از آب درآمد

وزارت اقتصاد گزارش روز گذشته کیهان در خصوص موضوعیت نداشتن طرح ادغام بانکها را تأیید کرد.

  ادامه مطلب  
   + مهدی زاده - ٦:٠۸ ‎ق.ظ ; چهارشنبه ۸ خرداد ۱۳۸٧

طرح ادغام؛ جراحی یا فروپاشی نظام بانکی؟

ارزیابی منفی کارشناسان از پیش‌نویس طرح ادغام و تبدیل بانک‌های دولتی به بانک قرض‌الحسنه
طرح ادغام؛ جراحی یا فروپاشی نظام بانکی؟

گروه بازار پول – انتشار خبر تهیه پیش‌نویس طرح ادغام و تبدیل 8 بانک دولتی به بانک قرض‌الحسنه دیروز خیل کارشناسان بانکی را به واکنش واداشت. از صبح روز گذشته، اظهارنظر کارشناسان بانکی بر روی خروجی خبرگزاری‌ها قرار گرفت و گفت‌و‌گوهای تلفنی بسیاری از خبرنگاران هم به این موضوع اختصاص یافت.

  ادامه مطلب  
   + مهدی زاده - ٧:۳۸ ‎ب.ظ ; سه‌شنبه ٧ خرداد ۱۳۸٧

پیامدهای ادغام بانک‌های دولتی‌

 طرح ادغام بانک‌های دولتی و تاسیس بانک بزرگ قرض‌الحسنه که پیش‌نویس آن در دولت تهیه شده، با تردیدهای جدی کارشناسان مواجه شده است. دیدگاه حاکم در دولت بر این مبناست که در حال حاضر سپرده‌های قرض‌الحسنه مردم در بانک‌ها در جای درست خود استفاده نمی‌شود، ضمن این که سپرده‌های قرض‌الحسنه جاری نیز که بخش مهمی از سپرده‌های بانک‌ها را تشکیل می‌دهد، از پتانسیل بسیار مناسبی برای پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه برخوردار است.

  ادامه مطلب  
   + مهدی زاده - ٩:٤٩ ‎ق.ظ ; سه‌شنبه ٧ خرداد ۱۳۸٧

پیش نویس ادغام و تبدیل 8بانک دولتی به بانک قرض الحسنه

در آستانه تصویب هیأت دولت است

پیش نویس ادغام و تبدیل
۸ بانک دولتى به بانک قرض الحسنه

• بانک هاى قرض الحسنه شامل بانک ملى، کشاورزى، تجارت،
صادرات، ملت، سپه، رفاه کارگران و پست بانک است
• بانک هاى صنعت و معدن، توسعه صادرات و مسکن در
عرصه سرمایه گذارى فعالیت خواهند کرد
• بانک هاى قرض الحسنه مکلفند انتقال سپرده هاى
سرمایه گذارى بلند مدت را به بانک هاى سرمایه گذارى بدون
پرداخت جریمه و با حفظ باقیمانده مدت  قرارداد امکان  پذیر کنند


  ادامه مطلب  
   + مهدی زاده - ۸:۳٠ ‎ق.ظ ; دوشنبه ٦ خرداد ۱۳۸٧

رونق تولیدبا کاهش نرخ سود

 در خیلی از کشورها به منظور تقویت رشد و تولید اقدام به کاهش نرخ سود بانکی نموده و نتایج مثبتی از اقدام خود دیده اند. این امر در اقتصاد ایران نیز می تواند نمایان شود.
براساس مواد برنامه چهارم توسعه کشور که دولت عهده دار اجرای آن است قرار است «نرخ سود تسهیلات بانکی تا پایان سال ۱۳۸۸ تک رقمی شود. دولت نهم نیز با توجه به رویکرد عدالت محوری، یکی از برنامه های اصلی خود را تحقق این سیاست اعلام کرده و تلاش گسترده ای را در این مسیر به کار گرفته است. که در همین راستا نرخ سود تسهیلات بانکی در عرصه صنعت برای سال ۱۳۸۷ از سوی دولت ۹ درصد اعلام شد.»

 

  ادامه مطلب  
   + مهدی زاده - ۱۱:٤۱ ‎ق.ظ ; جمعه ۳ خرداد ۱۳۸٧

افزایش حقوق کارکنان دولت در 6 سطح

الهام اعلام کرد: حقوق کارکنان دولت در 6 سطح افزایش یافت

سخنگوی دولت از ابلاغ افزایش پلکانی ضریب حقوق کارکنان دولت در هفته آینده خبر داد.
به گزارش خبرنگار کیهان دکتر غلامحسین الهام دیروز پس از یک ماه وقفه در برگزاری جلسات هفتگی با خبرنگاران با تاکید بر این مطلب که این افزایش از اول فروردین ماه سال جاری اعلام خواهد گفت: دولت افزایش ضریب حقوق کارکنان دولت را به صورت پلکانی و بر مبنای 7درصد تا 12درصد تعیین کرده است.

  ادامه مطلب  
   + مهدی زاده - ۱٢:٥٦ ‎ب.ظ ; چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۸٧